Mevsim Geçişleri İçin Çözüm Yağmurluklar |vakfe.com

visibility74 Views comment0 comments person Posted By: Buse G. list In: 2022

Yağmurluklar mevsim geçişleri için ideal giysilerden biridir. Genellikle bahar ayları yağmurlu geçer.  Bu aylarda dışarıya çıktığınızda tercihiniz mutlaka trençkot, yağmurluk ya da  ceketler olsun. Desen desen, renk renk yağmurluklar her kombine uyum sağlar. Yağmurluk satın alırken eğer boyunuz kısaysa yağmurluğun uzun olmamasına dikkat etmelisiniz. Fakat uzun boyluysanız uzun yağmurluk alabilirseniz. Yağmurluk vücuduna tam uygun olsun. Kollarının kısa gelmemesine, vücut hatlarına doğrudan uyum sağlamasına özen gösterin. Yağmurluk kombini yaparken salaş bir tişört giyerek dar bir pantolon ile oldukça spor bir kombin elde edebilme imkanına sahipsiniz.

 Yağmurluğunuzun ren tercihi tamamen sizin zevkine kalsın. Fakat ana renkler varken göz alıcı fosfor renkler tercih ederseniz her kıyafet ile kombin edemezsiniz. Renk tercihi olarak siyah istemiyorsanız, beyazın çabuk kirleneceğini düşünüyorsanız   gri ya da lacivert renkleri neredeyse her kıyafet ile kombinleyebilirsiniz. Özellikle kot pantolon ile lacivert yağmurluk oldukça güzel bir kombin oluşturacaktır.

Yağmurluk adında anlaşılacağı üzere genellikle yağmurlu havalarda tercih edildiğinden dolayı  yağmurluk altına bot giymenizde her zaman yarar var.  Fakat illa yağmurluk yağmurlu havalarda tercih edilmez. Vücut hatlarınızın belli olmamasını istiyorsanız, mutlaka yağmurluk giymelisiniz. Yağmurluk kombinde elbette ayakkabı seçimi de oldukça önemli bir durumdur. Spor ayakkabıyı yağmurlu zamanlarda giyersiniz ne yazık ki ayakkabınız kirlenir. Bunun için yağmurluk giydiğiniz de yağmur yağıyorsa yağmur çizmeleri tercih edebilirsiniz.

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published
Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi January February March April May June July August September October November December